Duyuru / Announcement
English translation is below.

Hey, Kimler Robotik alanında çalışmak istiyor? Kimler bu alanda bir proje üretmek ve yararlı işler yapmak istiyor? Gelir bir olalım ve birlikte güzel işler başaralım.

Robotik ve Otomasyon alanında Ülkemizdeki ve Dünyadaki gelişmelere sizde katkı sağlamak istiyorsanız bir ucundan başlamak gerektiğinin farkında olmak zorundasınız. Hiçkimse demesin ki ben birşey bilmiyorum. Bende size hiçbirşey bildiğimi iddaa edemem. Ama çok araştırıp çok deneyip çok isterseniz deneylediklerinizden deneyimler kazanabilirsiniz. Robotics alanı oldukça hızlı ilerleyen bir alan ve hergeçen gün daha fazla şey üretiliyor. Hızına yetişmek için tek yapmanız gereken sizinde onun ile yol almaya hazır olmanız.

Eğer buraya kadar yazdıklarımı okuduysanız zaten bu alana ilginiz vardır ve birşeyler yapıyor yada yapmak istiyorsunuzdur.
Öyleyse başlayalım.

Open-Source Nedir?
https://tr.wikipedia.org/wiki/A%C3%A7%C4%B1k_kaynak
https://tr.wikipedia.org/…/A%C3%A7%C4%B1k_kaynak_donan%C4%B…

Dilimizde Açık kaynak olarak bilinen ve genel adı ile Open-source, bu dünyanın kapılarını aralamak için çok iyi bir başlangıç yoludur.

https://en.wikipedia.org/wiki/Open-source_robotics

Bu alan öyle bir alan ki temel yapıtlarını oluşturduktan sonra birazda işin içine bazı ufak özgün fikirler ile desteklerseniz ve şansınızda varsa güzel işler başarabilirsiniz. Bazı detayları tekrar tekrar keşfederek aslında bazı şeylere nasıl daha kolay ve hızlı ulaşılabileceğiniz ve belkide aslında neye yönelmeniz, hangi alan dalında daha keyif alarak çalıştınızı anlamanıza yardımcı olacaktır.
Eğer ilham almakta zorlanıyorsanız bilinen ve az bilinen bilimadamlarını ve ilginç başarı maceralarını okuyun.

Coşku zekadan daha önemlidir. Albert Einstein.

Robotik ve Otomasyon Kulubu olarak 2016-2017 Eğitim yılının verimli geçmesini temenni ediyorum. Bu Kulubte yapmak istediğimiz çok şey var ve kimsenin kimseyi beklemeye vakti yok. Fikirlerinize, görüşlerinize ve robotik alanında ihtiyac duyduğunuz herhangibi birşey için bize danışabilirsiniz. Tanışma toplantısı veya proje çalışması planlamamızı beklemeyiniz. Biz sizlerin caba göstermenizi istiyoruz. Bu konuya dair olarak organizasyon fikirlerinizi ve proje workshop çalışmalarınızı bize sunabilir bizim ile işbirliği yaparak ekibimize dahil olabilirsiniz. Hangi bölüm yada alanda okuduğunuzun yada çalışacağinizin önemi yok, sadece robotik alanında birşeyler yapmak isteyin ve kendi fikrinizi oluşturmanıza yardımcı olalım. Bize ulaşmak için lütfen özel mesaj yolu ile iletişime geçiniz.

Herkese başarılar ve iyi çalışmalar dilerim.

———————————————————————————–

Hey, who wants to work in Robotics? Who wants to make projects? Let’s be together and do something good.

You should be aware of that you should start at some point if you want to be a part of the developments in the area of Robotics and Automation. Don’t say i don’t know anything. We are not claiming that we know everything but you can get experience from your experiments if you work hard enough. Robotics is developing day by day and more things are produced. To catch up this speed you should only be ready to proceed with it.

If you’re still reading, that means you are intersted in this area and you whether doing something or willing to do sometihng in this area. So,let’s get started.

What is Open-Source
https://en.wikipedia.org/wiki/Open-source_robotics
Open-Source projects are the best way to start Robotics.

This area is an interesting area such that after your project is done, with some original ideas and luck, you may success very good jobs. By reviewing some details, you may realised that you can reach some points very easily and it might help you to understand which area is better and suitable for you.
If you need inspiration, please read the succes stories of well-known or less-known scientists.

A new idea comes suddenly and in a rather intuitive way. But intuition is nothing but the outcome of earlier intellectual experience -Albert Einstein.

As Robotics and Automation Club, we wish that the new academic year will be good for everyone. We want to do too much thing but we have limited time. Currently we are not planning meeting. You can talk with us about your ideas, opinions or anything related with Robotics. We are expecting your efforts. Related with that we are expecting your cooperation and project or workshop ideas, by doing that, you can be part of our team. It is not important which department are you from, the important thing is just want to work in Robotics area and let us to help you.
Please contact us via message.